Atrakcje

Miejsce spotkań regionalnych

W Guzowie wybudowano w 2010 roku nowe miejsce spotkań regionalnych. Tutaj odbywają się liczne imprezy lokalne w tym m.in. Festiwal Kultur Dawnych. Ponadto obiekt służy jego mieszkańcom i gminie Jasień do różnego rodzaju spotkań i realizacji projektów społecznych.

Festiwal Kultur Dawnych

Od 2010 roku odbywa się w Guzowie Festiwal Kultur Dawnych z udziałem gości z Ukrainy i Niemiec. Wydarzeniu towarzyszy wiele imprez m.in. warsztaty archeologiczne, malarskie, garncarskie i kulturowe z udziałem zaproszonych specjalistów, inscenizacje teatralne, turnieje rycerskie oraz liczne występy artystyczne.

Pomnik Przyrody - Dąb szypułkowy

W Guzowie znajduje się kilka drzew posiadających status pomników przyrody. Jednym z nich jest warty obejrzenia Dąb szypułkowy /Quercus robur/ położony na wsi w kierunku Biedrzychowic Dolnych (obok starej leśniczówki). Jego obwód to 350 cm a wysokość 24 m. Drzewo leży na terenach podległych Nadleśnictwu Krzystkowice.

Szlak turystyczny

Przez Guzów przebiega czarny szlak rowerowy (Zasieki/Forst - Marianka - Brody - Biecz - Mierków - Raszyn - Górzyn - Lutol - Tuchola Żarska - Wicina - Nowogród Bobrzański) długości 50 km. Na jego trasie znajduje się wiele atrakcyjnych zabytków i miejsc wartych obejrzenia.